Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Niedawno swoją działalność ogłosiła firma Deep Space Industries, której celem jest ambitny plan pozyskiwania surowców z planetoid. Firma ta, planuje  wystrzelenie w kosmos floty górniczych statków, które w ciągu najbliższych 10 lat miałyby rozpocząć wydobycie minerałów z asteroid na skalę przemysłową.

Sam proces pozyskiwania zakłada użycie bezzałogowych sond o nazwie FireFly oraz DragonFly. Najprawdopodobniej pierwsze misje sond FireFly odbędą się już w  2015 roku. Pojazdy te są niewielkimi sondami o masie około 25 kg. Czas ich misji będzie wynosił od 2 do 6 miesięcy. Od 2016 roku mają rozpocząć się wyprawy nieco większych sond DragonFly o masie, mniej więcej 32 kg, które mają sprowadzić do około 65 kg materiału z planetoidy w czasie od 2 do 4 lat. 

Przyszłościowa wizja DSI zakłada przetwarzanie materałów na miejscu, co według tej firmy przyniosłoby duże korzyści finansowe i organizacyjne. Do przetwarzania surowców DSI planuje wykorzystać technologie związane z drukowaniem 3D. Ma to umożliwić drukarka 3D nazwana MicroGravity Foundry, która potrafi drukować nawet bardzo gęste, metalowe elementy. DSI planuje także poszukiwanie wody, która rozbita na wodór i tlen ma służyć jako paliwo dla ich własnych statków, a także ma umożliwić stworzenie kosmicznych stacji paliw.

   

 

 


Categories: Kosmos

Leave a Reply