Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
"Mars One" jest  prywatnym projektem prowadzonym przez holenderskiego przedsiębiorcę Bas’a Lansdorpa, którego celem jest założenie kolonii na Marsie do 2023 roku. W tym celu "Mars One" przygotuje wcześniej  samowystarczalne środowisko mieszkalne, pozwalające na przyjmowanie nowych astronautów co dwa lata.Inicjatywa ma być finansowana przez firmy prywatne oraz show telewizyjny w formie "Big Brothera", który na żywo relacjonowałby życie pierwszych kolonistów, od treningu na Ziemi, po lot i życie na Marsie. Sama podróż będzie podróżą w jedną stronę co pozwoli niewątpliwie znacząco ograniczyć koszta związane z misją. Umieszczenie pierwszych czterech astronautów na Marsie wycenia się na około 6 miliardów USD.

 

Plan misji wygląda następująco:

2013: Zostanie wybranych pierwszych 40 astronautów; w celach treningowych na Ziemi zostanie zbudowana replika kolonii.

2014: Zostanie wyprodukowany pierwszy satelita komunikacyjny.

2016: Wystartuje misja zaopatrzeniowa z 2,5 tony żywności i innych niezbędnych elementów, przy wykorzystaniu statku Dragon.

2018: Zostanie wysłany łazik celem znalezienia najlepszego miejsca do lądowania.

2021: Sześć statków Dragon i kolejny łazik zostaną wysłane na Marsa, m.in. 2 kapsuły mieszkalne, 2 kapsuły zaopatrzenia oraz 2 podtrzymujące życie.

2022: Wystartuje rakieta Falcon Heavy firmy SpaceX z pierwszymi astronautami.

2023: Pierwsi astronauci wylądują na Marsie w zmodyfikowanej kapsule Dragon.

2025: Druga grupa astronautów dotrze na planetę.

2033: Kolonię będzie zamieszkiwać 20 osób.


Categories: Kosmos

Leave a Reply