Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!




"Mars One" jest  prywatnym projektem prowadzonym przez holenderskiego przedsiębiorcę Bas’a Lansdorpa, którego celem jest założenie kolonii na Marsie do 2023 roku. W tym celu "Mars One" przygotuje wcześniej  samowystarczalne środowisko mieszkalne, pozwalające na przyjmowanie nowych astronautów co dwa lata.Inicjatywa ma być finansowana przez firmy prywatne oraz show telewizyjny w formie "Big Brothera", który na żywo relacjonowałby życie pierwszych kolonistów, od treningu na Ziemi, po lot i życie na Marsie. Sama podróż będzie podróżą w jedną stronę co pozwoli niewątpliwie znacząco ograniczyć koszta związane z misją. Umieszczenie pierwszych czterech astronautów na Marsie wycenia się na około 6 miliardów USD.

 

Plan misji wygląda następująco:

2013: Zostanie wybranych pierwszych 40 astronautów; w celach treningowych na Ziemi zostanie zbudowana replika kolonii.

2014: Zostanie wyprodukowany pierwszy satelita komunikacyjny.

2016: Wystartuje misja zaopatrzeniowa z 2,5 tony żywności i innych niezbędnych elementów, przy wykorzystaniu statku Dragon.

2018: Zostanie wysłany łazik celem znalezienia najlepszego miejsca do lądowania.

2021: Sześć statków Dragon i kolejny łazik zostaną wysłane na Marsa, m.in. 2 kapsuły mieszkalne, 2 kapsuły zaopatrzenia oraz 2 podtrzymujące życie.

2022: Wystartuje rakieta Falcon Heavy firmy SpaceX z pierwszymi astronautami.

2023: Pierwsi astronauci wylądują na Marsie w zmodyfikowanej kapsule Dragon.

2025: Druga grupa astronautów dotrze na planetę.

2033: Kolonię będzie zamieszkiwać 20 osób.


Categories: Kosmos

Leave a Reply